naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

DROGI PRZEBYTE NA MAZURACH


07 KWIETNIA 2019

MAZURY  ♦  ZIEMIA LUBAWSKA

ZASKAKUJˇCE ZWROTY AKCJI

[SASINIA - WIOSNA 2019 - 3/4]

Dzień trzeci mojej wycieczki zaskakuje mnie przede wszystkim zmian± planów. Miałem jechać na wschód i południe, a pojadę na zachód. Ale najpierw pokręcę się po okolicy i, mimo wszystko, będzie pięknie. A grodzisk dzi¶ będzie dostatek.TRASA:

Stare Miasto - D±brówno - Gutowo - Lesiak - Ł±żyn

06 KWIETNIA 2019

MAZURY

Z WIATREM I POD WIATR

[SASINIA - WIOSNA 2019 - 2/4]

Drugi dzień przygody z Sasini±. Od rana, a w zasadzie od nocy do wieczora silny wiatr, co przy zmiennym kierunku jazdy w jednej chwili pomaga, w innej wręcz zatrzymuje. To jednak nie jest w stanie mnie zatrzymać ani zniechęcić.

TRASA:

Wysoka Wie¶ - Ostróda - Dur±g - Domkowo - Stare Miasto

05 KWIETNIA 2019

MAZURY  ♦  ZIEMIA LUBAWSKA

NA ZAJĘCZEJ ZIEMI

[SASINIA - WIOSNA 2019 - 1/4]

Pierwszy dzień podróży to dojazd poci±giem z Gdańska do Iławy i przejazd stamt±d nad Drwęcę, za któr± rozpo¶ciera się dawna Ziemia Sasinów. Dzi¶ odwiedzam relikt jednego z ciekawszych i chyba najpotężniejszych grodów sasińskich oraz kilka innych ciekawych miejsc.

TRASA:

Iława - Rożental - Lubstyn - Glaznoty - Zaj±czki - Wysoka Wie¶

22 SIERPNIA 2018

MAZURY ♦ WARMIA

TAM, GDZIE MIESZKAJˇ BOGOWIE

Podczas czterodniowego pobytu w szpitalu w Ameryce pod Olsztynkiem dostałem przepustkę i wybrałem się na krótk± wycieczkę do nieistniej±cych wsi na południowej Warmii. Dlatego, że skrawki historii kryj± się wszędzie. I czekaj± na mnie.

TRASA:

Ameryka - GryĽliny - Sójka - Jełguń - Kurki - Ameryka

11 SIERPNIA 2015

MAZURY

PEŁNY ŻYCIA MARTWY KANAŁ

Dzi¶ od rana piękna pogoda. Szaruga wczorajszego poranka jest już histori±. Po horyzont błękit upstrzony pojedynczymi obłoczkami. Ruszamy na ostatni± wycieczkę podczas naszego pobytu na Mazurach. Rowery już od wczoraj zapakowane na samochód. Wsiadamy i jedziemy do Srokowa. Zamierzamy obejrzeć niedokończone ¶luzy na Kanale Mazurskim oraz Kwaterę Główn± Niemieckich Wojsk L±dowych w Mamerkach.

KATEGORIE:

HYDROTECHNIKA  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

10 SIERPNIA 2015

MAZURY

¦NIADANIE Z BIZONAMI

Kolejny poranek podobny jest do poprzedniego. Trochę pada, trochę wieje. Nie czekamy. W przerwie w deszczu wyruszamy. Okazuje się, że to nie przerwa, to koniec deszczu. Idzie lepsze.

KATEGORIE:

09 SIERPNIA 2015

MAZURY

WY¦CIG ZE SŁOŃCEM

PóĽnym popołudniem postanawiam podjechać jeszcze raz do mostu w Gr±dach Kruklaneckich po inne ¶wiatło i inny punkt widzenia. Już w drodze zmieniam plan. Ruszam w kierunku wsi Wyłudy, o której parę słów pisałem w poprzedniej relacji, a w której chcę zobaczyć, po pierwsze, cmentarz ewangelicki, po drugie, ¶lady linii kolejowej.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI

09 SIERPNIA 2015

MAZURY

DO HEINRICHA

Kolejny dzień na Mazurach wita nas chmurami i deszczem. Koło południa deszcz ustaje, przez chmury powoli przebija słońce. Jest znacznie chłodniej. Niezwłocznie dosiadamy rumaków. Cel: Pozezdrze - kwatera polowa Heinricha Himmlera.

KATEGORIE:

WOJENNE PAMIˇTKI

08 SIERPNIA 2015

MAZURY

ALE PATELNIA!

Dzi¶ postanawiamy wsi±¶ć na rowery, ale przy 35 stopniach nie wytrzymamy na nich długo. Szczególnie Marysia, która zaraz robi się czerwona i czekać tylko jak para zacznie uchodzić uszami, jak w kreskówce. Na pierwszy ogień [wła¶ciwe słowo przy obecnej pogodzie] idzie ruina mostu w niedalekich Gr±dach Kruklaneckich. Droga łatwa i, przede wszystkim, krótka. Dojazd zajmuje nam może z kwadrans. Więcej czasu spędzamy w okolicy samego mostu.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI

04 SIERPNIA 2015

MAZURY  ♦  SUWALSZCZYZNA

(o)BŁĘDNI WĘDROWCY

Wybieram się w miejsce, które mam na li¶cie miejsc do zobaczenia od... 20 lat. Wczoraj próbowali¶my, ale skończyło się awari± przerzutki planetarnej w rowerze Agnieszki. To usterka, któr± w swojej piwnicy być może bym usunał, ale w terenie na pewno nie. Dzi¶ po naprawie podejmujemy drug± próbę dotarcia do słynnych wiaduktów w Stańczykach na wschodzie Mazur. Mazury jednak broni± swych tajemnic.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI