naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. CYKLE Z BICYKLEM
  5. KONTAKT
  6. DOBRE STRONY ROWERU
DROGI PRZEBYTE W 2017 ROKU

23 LISTOPADA 2017

POWIŚLE

GDY OPADNĄ LIŚCIE

Kolejna już wycieczka na południowe rubieże dawnej krainy plemiennej - Pomezanii.

Prusowie, Krzyżacy, Sowieci, a między nimi, na swoim rowerze, ja, odkrywający tajemnice krajobrazu.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO  ♦  ZAMEK

01 PAŹDZIERNIKA 2017

KASZUBY

DOKĄD OCZY PONIOSĄ

Wycieczka bez planu, bez mapy i pozornie bez celu. Pomysł chwili. Niejako w zastępstwie za coś większego.
Cztery razy „P”:
•  pragnienie drogi,
•  pogoń za żurawiami,
•  poszukiwanie kolorów,
•  penetracja starych cmentarzyków.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO  ♦  KOLEJ  ♦  STAROTORZEM

14 WRZEŚNIA 2017

KASZUBY

CZTERY JEZIORA

Samotna kilkugodzinna przejażdżka po najbliższej okolicy Gdańska. Na trasie tytułowe cztery jeziora [w tym trzy będące dziełem człowieka] i kilka ciekawostek historycznych. Wszystko to okraszone sporą ilością zdjęć.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  HYDROTECHNIKA  ♦  KOLEJ

11 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE

CISZA PRZED BURZĄ

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Drugi dzień wycieczki kociewskiej. Znów wspaniałe borowe drogi, dużo obcowania z przyrodą i druga największa burza, jaką przeżyłem w namiocie.

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE

GDZIE JEST PROSIACZEK?

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Kolejna już nieśpieszna przejażdżka po Kociewiu. Tym razem z dwoma synami i Piotrem. Kilka ciekawostek północnego Kociewia i cudowny długi wieczór nad Wielkim Ocyplem.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

11 CZERWCA 2017

KOCIEWIE

BUCZKI W BUCZKU

[I KOCIEWSKIA WŁÓCZĘGA]

Drugi dzień kociewskiej włóczęgi z synem. Dziś zapowiada się więcej asfaltu, co nie znaczy, że będzie mniej ciekawie. Dziś również zapowiadają więcej słońca, co nie znaczy, że akurat trafią.

Ogólnie kolejny dzień pod hasłem: Nic nie muszę i donikąd mi się nie śpieszy!

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 CZERWCA 2017

KOCIEWIE

NOC W MELINIE BEZRYBNEGO

[I KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Nieśpieszna przejażdżka z synem po południowym Kociewiu. Chmury, deszcz i wiatr, ale też zapach i smak igliwia, kukanie kukułek i wspaniałe borowe drogi.

Na koniec przyjemny i bezpieczny nocleg, mimo, że w melinie.

KATEGORIE:

GRODZISKO  ♦  ZAMEK

23 MAJA 2017

POWIŚLE

PODRÓŻ TA NIECHAJ ZAWSZE TRWA

Wycieczka na skraj dzisiejszego Powiśla, do południowej części dawnej krainy plemiennej - Pomezanii. Całodzienna jazda wśród pól rzepaku od wieży do wieży. Nieśpiesznie. Bez ciśnienia. Przynajmniej na początku.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO

01 MAJA 2017

GDAŃSK

DO RYŚKA RYBAKA

Wycieczka do Nowego Portu, by obejrzeć najstarszy budynek dzielnicy oraz pozostałości po wielkim browarze, a także do Letnicy w celu przejechania się wzdłuż ostatniego dopływu Wisły i nie zobaczenia pewnego jeziora.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZIŚ

22 KWIETNIA 2017

GDAŃSK

Z PIEKŁA DO RAJU

Wycieczka z nurtem pełnego zagadek i niespodzianek Potoku Siedleckiego. Jego przebieg, podobnie jak wielu innych cieków wodnych, których zlewnia została wchłonięta w części lub całości przez miasto, jest silnie zmodyfikowany. Jednak jego historia wydaje się bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku innych gdańskich strumieni.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZIŚ

11 MARCA 2017

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

TRZY ZAMKI

Wola wspólnego pokręcenia była tak duża, że nie gasiły jej nawet nieciekawe prognozy pogodowe. Po prostu musieliśmy się gdzieś wybrać, a, że od roku obiecujemy sobie Grudziądz i okolice to tam właśnie ruszamy. Oczywiście pojeżdżenie na rowerze może być celem samo w sobie, ale wyznaczyliśmy sobie trzy inne cele. Wszystkie trzy ceglane, gotyckie i pokrzyżackie.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

01 MARCA 2017

GDAŃSK

MIASTO POD ZIEMIĄ

Zadzwonił do mnie wczoraj kolega z pracy. Tak podnieconego jeszcze go nie słyszałem. Poinformował mnie, że nieopodal naszego zakładu pracy, na dawnym parkingu, robotnicy odkopali bardzo ciekawe fundamenty. Dodał, że warto się pospieszyć, bo podobno mają niedługo je burzyć. Cóż, takich propozycji nie trzeba mi dwa razy powtarzać.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE WYKOPKI

25 LUTEGO 2017

ŻUŁAWY

WELCOME TO KORYŁKA

[W cieniu obwodnicy III]

Poczułem nieodpartą chęć odwiedzenia Żuław. Wyszedłem do pracy 4 godziny wcześniej i w związku z tym, że to trochę mało czasu, by poważnie zapuścić się na Żuławy musnąłem zaledwie deltę Wisły. Po raz kolejny odwiedziłem Krępiec, do którego to miejsca mam duży sentyment.

KATEGORIE:

11 LUTEGO 2017

KASZUBY

PRZEŁAMUJĄC LĘK

Ciągły niedosyt zimowego kręcenia na rowerze i prawdziwego zmierzenia się z zimnem i ze śniegiem, a, wbrew pozorom, niekoniecznie z lodem zaowocował kolejnym starciem z cyklu cyklista versus zima. Wybór padł na Kaszuby. Nie bez powodu. Cel był jeden - zdobycie i obejrzenie grodziska średniowiecznego w okolicy miejscowości Haska. Grodzisko to jest praktycznie nieosiągalne dla roweru w innych porach roku.

KATEGORIE:

GRODZISKO

29 STYCZNIA 2017

KASZUBY

NA LODOWYM SZLAKU

Trzy dni temu pisałem, że zima w odwrocie. I tak było do wczoraj. Dziś od nocy wprawdzie śniegu nie ma, ale słupek „rtęci” pięć kresek poniżej zera. Wiem jednak, że wystarczy trochę oddalić się od miasta, by i śniegu zaznać. Po czwartkowej przejażdżce miałem mały niedosyt terenu, wybrałem się więc ponownie na bliskie Kaszuby tym razem bardziej terenowo. Okazało się, że śniegu było niezbyt dużo, w przeciwieństwie do lodu.

KATEGORIE:

CMENTARZ

26 STYCZNIA 2017

KASZUBY

ROZMIAR MA ZNACZENIE

Zima w odwrocie. Jeden stopień na plusie. Śniegu, jak na lekarstwo, przynajmniej w mieście. Postanowiłem spróbować zimowej eksploracji grodziska. Jak wiadomo grodzisko, grodzisku nie równe. Jedno jest świetnie zarysowane w terenie i jego „odkrycie” dostarcza wiele emocji. Inne można przeoczyć, bo nie zachowało się na tyle dobrze, by być wyraźnie widocznym. Zima dodatkowo ukrywa wszelkie ślady pod pierzyną śniegu.

KATEGORIE:

GRODZISKO

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWIŚLE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLĄSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI