naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. CYKLE Z BICYKLEM
  5. KONTAKT
  6. DOBRE STRONY ROWERU

DROGI PRZEBYTE NA KOCIEWIU


11 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE

CISZA PRZED BURZˇ

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Drugi dzień wycieczki kociewskiej. Znów wspaniałe borowe drogi, dużo obcowania z przyrod± i druga największa burza, jak± przeżyłem w namiocie.

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE

GDZIE JEST PROSIACZEK?

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Kolejna już nie¶pieszna przejażdżka po Kociewiu. Tym razem z dwoma synami i Piotrem. Kilka ciekawostek północnego Kociewia i cudowny długi wieczór nad Wielkim Ocyplem.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

11 CZERWCA 2017

KOCIEWIE

BUCZKI W BUCZKU

[I KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Drugi dzień kociewskiej włóczęgi z synem. Dzi¶ zapowiada się więcej asfaltu, co nie znaczy, że będzie mniej ciekawie. Dzi¶ również zapowiadaj± więcej słońca, co nie znaczy, że akurat trafi±.

Ogólnie kolejny dzień pod hasłem: Nic nie muszę i donik±d mi się nie ¶pieszy!

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 CZERWCA 2017

KOCIEWIE

NOC W MELINIE BEZRYBNEGO

[I KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Nie¶pieszna przejażdżka z synem po południowym Kociewiu. Chmury, deszcz i wiatr, ale też zapach i smak igliwia, kukanie kukułek i wspaniałe borowe drogi.

Na koniec przyjemny i bezpieczny nocleg, mimo, że w melinie.

KATEGORIE:

GRODZISKO  ♦  ZAMEK

29 MAJA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KOCIEWIE

SZUKAJˇC OLBRZYMÓW

Zawsze, będ±c w Borach, wstaję o ¶wicie i wybieram się pieszo, lub, ostatnio chętniej, rowerem na rekonesans okolicy. Ostatni dzień pobytu był jednocześnie pierwszym, który rozpocz±ł się bez ulewnego deszczu. Udało mi się więc tylko raz wybrać na przejażdżkę o poranku. Za cel obrałem miejsce, które nazywa się na mapach Bukow± Gór±, a znajduje się blisko małej wioski o wdzięcznej nazwie BędĽmierowice.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

28 MAJA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KOCIEWIE

DO MŁYNU DORAUA

Podczas naszego czterodniowego pobytu w Borach postanowiłem zrobić krótki rodzinny rekonesans na południe od Ocypla, w którym mieszkali¶my. Z kilku ciekawostek rejonu wybrałem miejscowo¶ć Kasparus oraz leż±c± nieopodal osadę Szlaga, gdzie na pocz±tku XIX wieku doskonale funkcjonował młyn oraz tartak.

KATEGORIE:

11 KWIETNIA 2015

KOCIEWIE

SPRAWDZIAN! W SOBOTĘ?!

Korzystaj±c z pierwszych naprawdę ciepłych chwil tej wiosny postanowili¶my wyruszyć dwiema [pierwotnie miały być cztery] rodzinami na wycieczkę z Pszczółek do Sobowidza. Poza niew±tpliwym aspektem wypoczynkowo - relaksacyjnym, miał to być sprawdzian kondycji rowerowej naszej młodzieży oraz wytrzymało¶ci Marysi na dłuższe siedzenie w foteliku rowerowym.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  STAROTORZEM

23 MAJA 2008

KOCIEWIE  ♦  ŻUŁAWY

DO ¬RÓDEŁ MOTŁAWY

Wycieczka rowerowa od uj¶cia Motławy w Gdańsku przez Żuławy Gdańskie do jeziora Rokickiego na Kociewiu, gdzie Motława zaczyna swój bieg.

KATEGORIE:

ZAMEK

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI